Beach Rugby 2008

Praha - Hostivařská přehrada

Praha 28.7 2008 - Poslední sobotu v červenci se konal již tradiční sedmý ročník plážového ragby  za účasti 21. týmů.

Celkové vítězství v kategorii Contact obhájili Cheeky Strikers, kteří porazili v dramatickém finále o jediný bod Hvězdáře. Kategorii Touch pak po roční odmlce opět ovládli skvěle hrají Sexuel Cohons, kteří díky jasnému vítězství nad loňským vítězem Českou televizí získali již celkově třetí prvenství.

Hostivařská přehrada opět po roce zažila půldenní maraton plážového ragby. Tento turnaj začal nabírat na své oblibě o tom svědčí i velké množství týmů, které se přihlásily již poněkolikáté.

Letošní ročník přinesl souboje ve dvou kategoriích TOUCH a CONTACT. Bezkontaktnímu ragby vládli favorité Česká televize a Sexuel Cochons. Ti se probojovali až do finále, kde svedli neúprosný boj ve kterém zvítězili Sexulel Cochons a získali tak po roční pauze Beach Cup 2008.

V kontaktním ragby bojovalo pět týmů systémem tabulky a první dva týmy si zahráli finále. Základní části vévodili Cheeky Strikers, kteří odehráli před týdnem mezinárodní turnaj v italském Luganu, kde skončili na osmé místě. Překvapením byl výběr amerických fotbalistů Prague Panters, kteří po úvodním seznámením s novou hrou potrápili nejednoho soupeře.

Ve finále se tedy střetli Cheeky Strikers a dobře hrající Sešívky. V dramatickém utkání, které bylo vrcholem celého turnaje vyhráli nakonec Cheecky Strkers a obhájili tak loňské vítězství.