Beach Rugby 2009

Praha - Podolí - Žluté lázně

Praha 3. 8 2009 - Za nádherného počasí se konal 8. ročník plážového ragby, tentokráte ve Žlutých lázní. Volba lokality byla ideální, turnaj který se konal již po osmé, přilákal velké množství hráčů i diváků.

beach_rugby_2009_219.jpg

Kolotoč utkání se rozjel dopoledne, kdy bojovaly týmy ve skupinách. Po hodinové pauze na oběd se rozjely boje v play-off.

V kategorii Touch lehce přehrávali své soupeře několikanásobní vítězové Beach Fuckers. Ve finále proti nim nastoupili stále zlepšující se Fush´n´Cheeps, kteří okořenili svou boj o vítězství Hakou. Beach Fuckers se však haky z úst novozéladských hráčů nezalekli a finále vyhráli.

Kontakt mužů odehrálo osm týmů. Utkáním jasně vevodili Cheeky Strikers, kteří dokonce letos nasadili do turnaje i svůj rezevní tým. Do finále se probojovali Hanzlíci, ti však na Cheeky Strikers nestačili.

Kategorii ženského kontaktu patřilo i letos v konkurenci čtyř týmu vítězství Blond-yes, ty si ve finále lehce poradily s Orient Stars.

Nádherné počasí zaplnilo Žluté lázně běžnými návštěvníky poměrně slušně a tak nebyla opravdu nouze o diváky, kteří si viděli ragby mnohdy poprvé.

Marek Švíř (ragby.cz)